Potrzebuejsz pomocy?

Białko roślinne

Czytaj więcej
Czytaj więcej
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Ludzie, którzy wybierają dietę wegetariańską lub wegańską, mają szczęście: istnieje coraz większa różnorodność białek roślinnych. Poznać ich!

Oprócz licznych produktów spożywczych z białkami roślinnymi w dużych ilościach (rośliny strączkowe, grzyby, suszone owoce, algi) na rynek wchodzą nowe surowce i gotowe posiłki, które są wykonane wyłącznie z białek roślinnych i oferują wiele możliwości w kuchni: z tofu lub seitan do burgerów warzywnych.

Co to jest białko roślinne?

Białka są niezbędnymi składnikami odżywczymi dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Występują głównie w żywności pochodzenia zwierzęcego, takiej jak mięso, ryby, mleko lub jaja. Istnieją jednak pokarmy roślinne o wysokiej zawartości białka, które mogą doskonale zastąpić białka zwierzęce.

Do niedawna asortyment białek roślinnych był niewielki i nie zawsze łatwy do znalezienia; Ale w ostatnich latach wzrost ruchów, takich jak wegetarianizm i weganizm, sprawił, że oferta była znacznie bogatsza i bardziej zróżnicowana.

Pokarmy roślinne białkowe

Istnieje duża ilość żywności, która zawiera białko roślinne w dużych ilościach. Najbardziej znane to rośliny strączkowe, orzechy, grzyby i nasiona. Jednak w ostatnich latach popularne stały się inne pożywienie o wysokiej zawartości białka roślinnego, takie jak komosa ryżowa, algi spiruliny, nasiona chia itp.


Z tych i innych produktów roślinno-białkowych najlepsze naturalne marki żywności oferują stale rosnącą gamę produktów zastępujących mięso: od klasycznego tofu lub seitanu, po smaczne wegetariańskie hamburgery , wędliny bezmięsne, wędliny i sery wegańskie ... Marki takie jak Vegetalia, Natursoy, Biográ czy Beyond Meat rewolucjonizują naturalną żywność ze zdrowymi i aromatycznymi produktami. Wypróbuj je!

Satisfied customers

4,70/5 - Doskonały

W oparciu o 68.370 recenzji

"Bardzo się cieszę, że znalazłem stronę Naturitas. Jak na razie wszystko jest doskonałe." 28-04-2020
"Zamówienie otrzymałem bardzo szybko i wszystko dotarło w idealnym stanie. Tutaj znalazłem najlepsze ceny. Bardzo polecam." 24-04-2020
"Szybka dostawa i staranne. Optymalne opakowanie produktu." 05-02-2020
"Szeroki wybór produktów - szybka dostawa - to skuteczne DZIĘKUJĘ." 02-02-2020
"Bardzo dobre produkty, starannie zapakowane. Gorąco polecam tę stronę." 31-01-2020
"Zawsze niesamowite, wysokiej jakości produkty, duża różnorodność i doskonała obsługa klienta." 28-01-2020
Recenzje zweryfikowane przez