Potrzebuejsz pomocy?

Sarsaparilla

Czytaj więcej
Czytaj więcej
Filtruj według
Sortuj wg
12 produkty
Filtruj według
Cena
Marka
 1. Cemon 1
 2. Ergonat 1
 3. Espadiet 1
 4. Herbaldi 1
 5. Nat & Form 1
 6. Nova Diet 1
 7. Plameca 2
 8. Plantis 1
 9. Soria Natural 2
 10. Tegor 1
Zniżka
 1. 10% 2
Etykiety
 1. 100% naturalny 1
 2. Bezalkoholowy 1
 3. Eco 1
 4. Made in France 1
 5. Vegan 1
Aplikacje
 1. Alergie 1
 2. Detox 1
 3. Trądzik 1
Sortuj wg
 1. Popularność
 2. Cena: od niskiej do wysokiej
 3. Cena: od wysokiej do niskiej
 4. Najnowsza
12 produkty
12 produkty
Produkty 12

Sarsaparilla to krzew, który obficie rośnie na Półwyspie Iberyjskim i produkuje charakterystyczne czerwone owoce w kształcie jagód. Jednak owoce te nie są jadalne, ale korzenie tej rośliny są używane do różnych celów leczniczych. W przeszłości produkowano nawet napój sarsaparilla, który był bardzo popularny, ale dziś można kupić głównie suszony korzeń sarsaparilli do przygotowania naparów lub ekstrakt z sarsaparilli do picia rozcieńczony.

Właściwości Sarsaparilla

Wśród właściwości sarsaparilli, które sprawiają, że jest ona odpowiednia w ziołolecznictwie, wyróżnia się jej zawartość w olejkach eterycznych, garbnikach, minerałach i saponinach. Dzięki temu jest doskonałym środkiem oczyszczającym i moczopędnym, który jest stosowany w leczeniu chorób nerek, dny moczanowej i bólu reumatycznego. Ma również działanie wykrztuśne w leczeniu przeziębień i grypy.

Ponadto jest to tonik trawienny, szczególnie odpowiedni do łagodzenia zaburzeń jelitowych, takich jak biegunka i kolka. Wreszcie, sarsaparilla nałożona na skórę jest skuteczna w walce z trądzikiem, pokrzywką i innymi chorobami skóry.

Jak wziąć sarsaparilla

Najbardziej rozpowszechnionymi sposobami przyjmowania sarsaparilli są napary i ekstrakty z tej rośliny. Napar z Sarsaparilli sporządzany jest z suszonych korzeni tej rośliny, które przed spożyciem gotuje się w wodzie, a następnie odcedza i filtruje. Ze swojej strony ekstrakt z sarsaparilli jest wskazany do rozcieńczania w sokach i innych napojach.

Pomimo tego, że jest to bardzo popularny środek naturalny, przed jego spożyciem należy wziąć pod uwagę możliwe skutki uboczne sarsaparilli. Mogą one wystąpić, jeśli przyjmuje się zbyt duże dawki sarsaparilli lub w pewnych warunkach zdrowotnych. Między innymi przeciwwskazania do sarsaparilli odradzają jej stosowanie w przypadku nadciśnienia, niewydolności nerek i innych problemów z nerkami.

Satisfied customers

4,70/5 - Doskonały

W oparciu o 68.370 recenzji

"Bardzo się cieszę, że znalazłem stronę Naturitas. Jak na razie wszystko jest doskonałe." 28-04-2020
"Zamówienie otrzymałem bardzo szybko i wszystko dotarło w idealnym stanie. Tutaj znalazłem najlepsze ceny. Bardzo polecam." 24-04-2020
"Szybka dostawa i staranne. Optymalne opakowanie produktu." 05-02-2020
"Szeroki wybór produktów - szybka dostawa - to skuteczne DZIĘKUJĘ." 02-02-2020
"Bardzo dobre produkty, starannie zapakowane. Gorąco polecam tę stronę." 31-01-2020
"Zawsze niesamowite, wysokiej jakości produkty, duża różnorodność i doskonała obsługa klienta." 28-01-2020
Recenzje zweryfikowane przez